Antalya Gezilip Görülecek Yerler - Makale Çarşısı

Antalya Gezilip Görülecek Yerler

Antalya Gezilip Görülecek Yerler

Antalya Gezilip Görülecek Yerler

Antalya Gezilip Görülecek Yerler  denilince akla ilk gelen Kaleiçi’dir. Kaleiçi eskiden gerçekten bir yerleşim yeri olarak kullanılan büyük bir kaledir. Çok büyük bir alanın içine dizilmiş dar sokaklar, tarihi dokusu ve atmosferi ile ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kaleiçi’nde aynı bölgede bulunan Saat Kulesi, herkesin buluşma noktası olarak bellediği sembolik yerlerden biridir. Kaleiçi’ne giriş Saat Kules’nden yapılır. Kaleiçi’nin içinde meyhaneler, publar, kafeler, restaurant, işletmeye çevrilen eski konaklar vardır. Antalya’nın en çok turist çeken yerlerinden biri olan Kaleiçi çeşitli otellere de ev sahipliği yapmaktadır.

antalya-gezilecek-yerler

 

Antalya’da Gezilecek Yerler

Olympos: Olympos, Antalya’nın en çok turist çeken, doğa ile iç içe, bungalov ağaç evlerin olduğu, sessiz, kafa dinlenebilecek, gençler tarafından da çok rağbet gören, bölgelerden biridir. Fakat tek başına gidilebilecek kadar güvenilir olduğu söylenmemektedir.

Phylasesis: Phylasesis, eski çarşıların, eski dükkanların, yapıtların olduğu ve günümüzde gidilebilecek en temiz sahillere ve plajlara ev sahipliği yapan yerlerdendir.

Alanya Kalesi: Alanya Kalesi, Alanya’nın tam göbeğinde bulunan, yürüyerek gidilebilen, eski evlerin olduğu yerlere çarşıların kurulduğu, yerlilerin el işi ürünlerinin satışını yaptığı sokaklara ev sahipliği yapan bir bölgedir. Kabak oyma sanatı burada çok yaygındır. Burada deniz manzarası eşliğinde kahvaltı servisi sunan bir çok işletme de mevcuttur.

Damlataş ve Dim Mağrası: Damlataş Mağarası Alanya’nın merkezinde, Dim Mağarası ise Alanya’nın biraz dışında kalan, sarkıt ve dikitlerin bulunduğu Antalya gezilip görülecek yerler arasındadır.

Kleopatra Plajı: Alanya Damlataş’da bulunan Kleopatra Plajı için anlatılan efsaneye göre;

Mısır’ın son kraliçesi Kleopatra, kendisine Roma generali Antony tarafından hediye edilen Alanya’nın bu plajını çok sevmiş ve Akdeniz kıyılarından her geçtiğinde bu plajı ziyaret etmiştir. Ayrıca Kleopatra’nın bölgede kaldığı kaleden buraya gizli ve kısa bir tünel olduğu da anlatılan efsaneler arasındadır. Kleopatra, plaja kaleden doğrudan gitmek ve burada yüzmek için bu geçidi kullanırmış. Temiz sahili ve altın renkli kumuyla mavi bayrak alan bu plaj Antalya gezilip görülecek yerler arasındadır.

 

Antalya’da Gece Hayatı ve Görülecek Mekanlar

Antalya’da üniversitelerin çok olduğu bir şehirdir bu nedenle genç nüfus fazladır. Gençler genellikle kaleiçinde Kesik Minare’nin etrafında gitar çalıp şarkı söylerler. Fakat gecenin ilerleyen saatleri için bir eğlence planlayanlar için Antalya’nın Kaleiçi’nde gece eğlence sunan mekanlarını inceleyelim;

filika-bar

Filika Bar

Kaleiçi’nin göbeğinde, haftanın her günü canlı müzik keyfi sunan, açık ve kapalı olarak müşterilerine alternatif iki oturma bölgesi sunan, genellikle Türkçe Pop repertuarı çalınan bir bardır. Arkadaşlarınızla gidip sabahın ilk saatlerine kadar hem içki içebileceğiniz hem de rahatça sohbet edebileceğiniz, samimi çalışanların bulunduğu, yüzünüzü güldürecek fiyatları uygun, genellikle öğrencilerin ve gençlerin tercih ettiği bir mekandır.  Müdavimleri tarafından akşamüstü neredeyse tamamen dolu olan bu bar akşam 19:00’dan sonra müşterilere açıktır.

Tudors Arena

Müşteri profilinin çevredeki diğer mekanlara göre farklılık gösterdiği bir mekandır. Daha çok lüks eğlence anlayışının benimsendiği, tanınmış müzisyen ve sanatçıların sahne aldığı bir mekandır. Burada eğlenmek isteyenler için, bilet fiyatları ortalama iken, biletinizi aldıktan sonra mekan içinde açtırmak zorunda olduğunuz masanın fiyatı ise ortalamanın çok üstündedir.  Haftanın belirli günleri sevilen sanatçıları konuk eden mekanda yer bulmak neredeyse imkansızdır. Bunun için erken davranmalı ve rezervasyon yaptırmalısınız.

Antalya’da Dünyayı Ağırlıyor

Bu yıl Antalya’nın ev sahipliği yaptığı Expo Fuarı dünyanın çeşitli ülkelerine ait bahçeleriyle, yapılmış büyük konser ve konferans salonlarıyla ziyaretçilerine açıldı. Şu sıralar turistik olarak ülkemizi dünyada temsil eden bu organizasyon, diğer ülkeler tarafından hayli önemsenmektedir. Çeşitli sahne şovlarının, dans gruplarının, yerli ve yabancı dünya sanatçılarının ve aynı zamanda ziyaretçilerinin de keyifli vakit geçirebileceği türlü aktiviteler barındıran Expo Fuarı Antalya’da mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerdendir. Kapılarını 2016 Nisan ayında ziyaretçilere açan Antalya 2016 Expo Fuarı, 30 Ekim 2016’da kapanışını yapacaktır. Antalya gezilip görülecek yerler den Expo Fuarı mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir organizasyondur.

21 Eylül 2016
819 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?